Pieniądze przez internet w mgnieniu oka

Jak porównywać kredyty?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak porównywać kredyty. Ich rodzai występuje na rynku dosłownie zatrzęsienie. Nie chodzi tu oczywiście o gatunki typu: gotówkowy, mieszkaniowy, czy samochodowy, ale ich odmian i wariacji. Dlatego chcąc skorzystać z taniej oferty optymalnie dopasowanej do naszych potrzeb, stoimy przed niełatwym zadaniem dokonania wyboru.

Ilość dostępnych rozwiązań jest oczywiście pozytywna, gdyż daje nam możliwość optymalnego dopasowania oferty do potrzeb. Jednak z drugiej strony wywołuje spore zamieszanie wokół ostatecznej decyzji co do wyboru źródła finansowania. Żeby wybrać ofertę, trzeba porównać ich kilkanaście. Pojawia się tutaj pytanie, jak to zrobić, by nie ugrzęznąć w dogłębnych analizach poszczególnych produktów.

Odpowiedź jest prostsza, niż można, by się spodziewać. Trzeba oszacować potrzeby i możliwości, dobierając kwotę kredytu i odpowiedni okres spłaty. Kiedy już wiemy jaką kwotę możemy bezpiecznie pożyczyć i na jaki okres, wystarczy porównać poszczególne oferty przy tych założeniach, obserwując wysokość raty. Zadanie mamy tym bardziej ułatwione, gdyż przy większości ofert mamy opcję skorzystania z kalkulatora.

Niezależnie od rodzaju kredytu, jego wysokości, czy okresu spłaty, rata idealnie odzwierciedla jego koszt.