Na co wolno przeznaczyć kredyt gotówkowy dla firm?

Standardowy kredyt gotówkowy dla Klientów indywidualnych z natury jest dedykowany na zupełnie dowolny cel, który sobie wyznaczymy. Na co wolno przeznaczyć kredyt gotówkowy dla firm? Kredyt dla firm trzeba najczęściej wykorzystać na zamysły powiązane z prowadzoną firmą takie jak codzienne wydatki, inwestycje, zakup towaru, czy choćby kupno auta na potrzeby przedsiębiorstwa. Jednakże bez trudu wyszukamy też produkty, gdzie bank nie ustanawia choćby najmniejszych ograniczeń w sposobie dyspozycji środków kredytu.

Co prawda każdy kredyt jest wierzytelnością i wiąże się z określonym kosztem, ale pomimo tego kredyty gotówkowe dla firm są po prostu droższe od kredytów indywidualnych, to przedsiębiorca może skorzystać z ulg, dlatego że odsetki od zadłużenia mogą stanowić koszt firmy, jeśli rzeczywiście wydatki były związane z prowadzoną działalnością.

Jeżeli chcesz pozyskać kredyt i nie możesz postanowić, czy skorzystać z produktu firmowego lub indywidualnego, rozważ, którą historię kredytową planujesz budować. Jeżeli weźmiesz kredyt gotówkowy jako Użytkownik indywidualny, to w takim wypadku poprawisz własną wiarygodność kredytową, jednak jeśli zaciągniesz kredyt gotówkowy dla firm, wtedy zostanie poprawiona przeszłość kredytowa Twojego przedsiębiorstwa.

 

Najczęściej czytane artykuły:

Kredyt dla firm – bankowy czy pozabankowy?

 

Pożyczka dla firm
Zalety leasingu