Zalety leasingu

Jakie są zalety leasingu? Co może zyskać firma, decydująca się np. na samochody w leasingu? Przede wszystkim jest to wygodna forma nabywania wartości materialnych, bez potrzeby jednorazowego wydawania pieniędzy. Terminem leasing zwykło się określać umowę dzierżawy, w której leasingodawcą jest firma udostępniająca swoje dobra, a leasingobiorcą firma, która z tych dóbr będzie korzystać, w zamian płacąc miesięczną ratę.

Leasing jest kosztem uzyskania przychodu – dzięki temu rata leasingu zmniejsza wysokość zaliczki na podatek dochodowy. Umożliwia to płynniejsze prowadzenie firmy. Dodatkowo, możliwe jest amortyzowanie leasingowanych przedmiotów.

Leasing z Idea Banku – szybkie finansowanie

Wykup przedmiotu leasingu – umowa leasingowa trwa najczęściej do 5 lat. Po tym czasie leasingobiorca ma prawo wykupu przedmiotu po preferencyjnej cenie. Ma to duże znaczenie w przypadku samochodów i maszyn produkcyjnych, jeśli przez cały czas byliśmy ich jedynymi użytkownikami.

Leasing jest elastyczny. W zależności od zapisów umowy, możliwa jest negocjacja warunków leasingu w czasie jego trwania. Pozwala to zwiększać lub zmniejszać wysokość rat, w zależności od bieżącej sytuacji finansowej firmy. Musimy również wspomnieć o tym, że leasing występuje w wielu odmianach. Leasing zwrotny, finansowy, konsumencki, operacyjny. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość wybrania takiej formy, która najbardziej będzie mu odpowiadała i dostarczała jeszcze większych możliwości prowadzenia udanego biznesu. Coraz więcej banków zajmuje się również leasingiem, powołując do tego swoje własne wydziały.

 

Najczęściej czytane artykuły:

Pożyczka dla firm

Ile można zarobić na programach partnerskich?